Ukrainian English French German Italian Polish Russian Spanish

Помилка
  • Delete failed: '3f17ac6c1b07ebbccb83e81554550c9a.php'
Сайт Івано-Франківська Місто Архітектурно-історичні пам'ятки Художній музей (парафіяльний костел та дзвінниця) 1929 - 1935 рр.
 
Архітектурно-історичні пам'ятки

Художній музей (парафіяльний костел та дзвінниця) 1929 - 1935 рр.

( 21 Оцінок )
muzeiКостел Пресвятої Діви Марії - зразок барокової культової архітектури з деякими рисами Ренесансу, будівничі вбачали художню довершеність споруди в простоті та лаконічності.

У 1669р. А.Потоцький добився перетворення місцевого костелу на колегіату, при якій почав діяти навчальний заклад - філія Краківської академії. Археологічні обстеження підвальних приміщень ствердили наявність у костелі трьох крипт, де відбулися захоронення представників роду Потоцьких та духовенства. У центральній крипті Станіславської колегіати XVII-XVIII. були поховані представники відомого шляхетського роду Потоцьких власників міста - фортеці. Тут були захоронені: Андрій Потоцький, син Станіслава Ревери Потоцького - засновник Станиславова (помер у 1961 р.); його дружина Анна з Рисінських; їхній син Станіслав - староста галицький; полковник військ коронних (загинув 12 вересня). Поруч з костелом у 1744р. збудовано дзвінницю, що мала дзвін вагою понад 2 тонни. У 1962 році радянською владою костел був закритий, а дзвінницю (1963 р.) зруйновано. Повністю відбудовано за старими фотографіями та кресленнями у 2000 р. під час реконструкції площі.
У 1980 році в костелі був відкритий Художній музей, який налічує тепер понад п'ятнадцять тисяч мистецьких творів.

Музей є скарбницею образотворчого та народного мистецтва краю. Його фонд представлено унікальними пам'ятками галицького іконопису й барокової скульптури, творчістю класиків західноукраїнського малярства.